57Kişi Şuanda
Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

SesliSiteler SesliSohbet Siteleri

SEO - Google Sonuçlarını Değişken Yapan 7 Sebep | SesliDeyim.com - Da


1. Aynı aygıt üzerinde daha önce yapılmış aramalar


Geçmişte Google ile aradığın her şeyi hatırlar mısınız? Muhtemelen hatırlamazsınız, ancak Google, en azından tarayıcı önbelleğinizi ve çerezlerinizi temizlediğiniz son noktaya kadar hepsini hatırlar. Benzer anahtar kelimeleri düzenli olarak ararsanız, Google bunu hatırlayarak size daha önceki aramaları temel alan sonuçlar sunar.


Bu, özellikle kendi şirket adını veya belirli anahtar kelimeleri düzenli aralıklarla araştırmak için kullanan işletmeler için yanıltıcı olabilir. Belirli bir anahtar kelime öbeği için yinelenen aramalar, bir şirketin veya web sayfasının sonuç sayfalarında özellikle tercih edilmesine ve bu aramanın geri döndürdüğü sonuçlarda yavaşça daha üst sıralara çıkmasına neden olabilir.


Bu değişkenliği test etmenin bir yolu, farklı internet tarayıcılarını (Firefox, Safari, Chrome, Internet Explorer) kullanarak aynı anahtar kelimeler ile arama yapmaktır. Sonuçlar aynı olabilir veya hafif ya da önemli ölçüde farklı olabilir.


2. Daha önce tıklanmış Google linkleri


Google'ı aynı anahtar kelimeleri kullanarak taradıysanız ve Google'ın döndürdüğü sonuçlardaki belirli bağlantıları defalarca tıkladıysanız sonuçlarınız değişmeye başlayacaktır. Google tarafından döndürülen sonuç sayfalarında ziyaret ettiğiniz siteler, gittikçe daha fazla gözükmeye başlayacak, yerini yükseltecek ve zaman zaman bir web sitesi sayfasının gerçekte olduğundan daha yüksek bir sıralamada bulunduğunu gösteren yanlış bir izlenim yaratacaktır.

Yazar : İsYanN
18 Tem Paz 13:59
28 Görüntüleme

Etiketler:


Gönder

Popüler Yorumlar